Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
One face, many incarnations

Nibylandia

Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka.
Jedni mnie inni więcej.
Od czego to zależy?
Od tego w jakim stopnia dana osoba jest poważna, dorosła, dojrzałam emocjonalnie. Nie oznacza to że osoba która ma w sobie mnóstwo z dziecka nie jest dojrzała emocjonalnie.
Ja uwielbiam sie śmiać, żartować, rozśmieszać ludzi. Ciągle opowiadać nie wiadomo jak niestworzone historie, często powstałe pod wpływem chwili. Nie wiadomo jak, nie wiadomo kiedy.
Spontaniczność!
Pragnę zawsze, tak jak teraz dostrzegać szczegóły. Każde. - Małe, duże, mniej lub bardziej ważne.
Tylko dzieci potrafią na prawdę dostrzegać szczegóły. A co ważniejsze potrafią się z nich cieszyć. Bo co innego może dawać radość jeśli nie szczegóły, szczegóły które złożą się w jedną całość. Dostrzegając je oddzielnie mamy inny obraz rzeczy, inaczej postrzegając rzeczy, inaczej postrzegamy świat. Kolorowe barwy. Szczęście, radość, optymizm. To jest to! Zycie, beztroska. Są jednak momenty w których trzeba być poważnym, i dlatego dzieci dorastają, by móc rozróżnić sytuacje. Szkoda że z czasem całkiem zatracają się w świat dorosłych zapominając o nieprawdziwych radościach życia.
Nie chce sie zmieniać, nie chce być poważna. Chcę mieć w sobie coś z dziecka przez cały czas, choć po części widzieć świat tak jak postrzegam go teraz.
Czy nie może istnieć coś takiego jak Nibylandia? coś na jej kształt? To by było wspaniałe, wreszcie znalazłabym miejsce wiecznego dzieciństwa. Ale nawet w Nibylandii jest człowiek który chce zniszczyć to wspaniałe miejsce, świat dziecięcych marzeń, snów. Trzeba jednak wierzyć, że wiecznie szczęśliwi ludzie będą wiecznie młodzi, jeśli nie realnie to duchowo, zawsze należy pamiętać o szczegółach.
Bo w każdym z nas tkwi Piotruś. A ile w Tobie?

Aguchna niedziela 23 marzec 2008 [komentarzy 6] Pisz